czwartek, 15 października 2015

Przepisy na dania wegetariańskie - książka

| |
 Hej! Dzisiaj coś nietypowego u mnie, a mianowicie książka kulinarna! Ostatnio złożyłam zamówienie na [wydawnictwovital]. Wybrałam książkę z wegetariańskimi daniami, ponieważ rodzinne obiady często mi nie odpowiadają, głównie z przyczyny, że są to dania mięsne, lub po prostu gotowane na mięsie. Szukam więc prostych przepisów, które mogę sama wykonać.Jeżeli o mnie mowa, na pewno nie mogę nazwać się wegetarianką, bo zdarza się, że zjadam coś mięsnego zwykle w szybkich daniach na mieście, jednak większość  mnie po prostu odpycha, nie mogę zmusić się do jedzenia. Jest to bardzo dziwne, ale nic na to nie mogę poradzić. Cieszę się, że znalazłam taką książkę i na pewno nie będzie to moja ostatnia książka kucharska wegetariańska. 

W książce znajduje się:
* Wstęp
*146 przepisów na sałatki, surówki, sosy
*161 przepisów na dania obiadowe
*60 przepisów na zupy
*22 przepisy na sosy i dipy
*28 przepisów na pasty do chleba
*53 przepisy na ciasta, desery i napoje

Wstęp
Jest to naprawdę ciekawa cześć książki. Możemy znaleźć tam zagadnienia na wiele tematów np: 
- Odmiany zdrowego cukru
- Przyprawy i inne produkty
- Glutaminian sodu
- Oleje
- Mąki

Oprócz tego znajdziemy też dział ,,Dlaczego wegetarianizm jest ważny?". Jest to naprawdę ciekawe i warte uwagi. 
Ogromnie zainteresowały mnie tabele zawartości i przyswajalności białka przez poszczególne produkty. Jest to bardzo pomocne przy diecie wegetariańskiej, ponieważ przy niedostatecznej wiedzy możemy wyrządzić sobie krzywdę. 
Cały wstęp zajmuje 76 stron, więc całkiem sporo, jednak jest to treść bardzo interesująca i ważna, szczególnie tabelki. 

Cała książka ma 310 stron i prosty, miły dla oka design. Polecam zobaczyć sobie ją na stronce [KLIK]. Myślę, że jak za książkę kucharską nie jest droga.  

7 komentarzy:

 1. Ja akurat jestem fanką mięsa, różnego rodzaju. Nie lubię tylko nadmiernego tłuszczu, ale nie wyobrażam sobie życia bez mięsa. Chociaż książka z prostymi przepisami by mi się przydała!
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, polecam tą książkę nie tylko wegetarianom :)

   Usuń
 2. Jestem na diecie wegetariańskiej, więc ta książka to coś dla mnie :) Polecam również książkę jadłonomii - również świetne przepisy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobra książka, jej uzupełnieniem mogą być ciekawe przepisy, proste, ale w kuchni wegetariańskiej istotne jest bilansowanie przepisu. Można to wykorzystać dziennik diety.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam różnorakie przepisy :)

  OdpowiedzUsuń