czwartek, 16 lipca 2015

Wakacyjne czytanie 3

| |

Cześć! Miałam baaardzo dużą przerwę w blogowaniu ale postanowiłam to zmienić i zacząć publikować posty regularnie. :) Nie miałam jeszcze okazji powiedzieć Wam, że w tym roku zmierzę się z wyzwaniem 52 książek w 52 tygodnie. Chciałabym na początku 2016 roku podsumować te wyzwanie, pokazać jakie książki przeczytałam i wyszczególnić te warte polecenia.
Jako że mamy teraz wakacje postanowiłam tę masę wolnego czasu poświecić w dużej mierze na czytanie. Ostatnio odwiedziłam bibliotekę i wypożyczyłam kilka książek. Postanowiłam sobie, że przeczytam je do końca lipca i wtedy wybiorę się po nowe zdobycze. 1. ,,Pachnidło. Historia pewnego mordercy." - Patrick SJan Baptysta Grenouille, obdarzony niepospolitym zmysłem węchu, tworzy najdoskonalsze na świecie eliksiry do produkcji perfum. Zachwyca się nimi nie tylko XVIII-wieczny Paryż, centrum mody i elegancji. Sam Grenouille nie jest jednak zadowolony. Oto owładnęła nim myśl, by wydestylować wonność nad wonnościami, pochodzącą z... dziewiczego kobiecego ciała. Owładnięty idée fixe, postanawia znaleźć dziewczynę o doskonałym zapachu, choćby nawet miał popełnić zbrodnię... Słynna powieść z sensacyjną akcją na tle sugestywnej panoramy obyczajowej Paryża, pełna niezwykłych zdarzeń i postaci. 

2. ,,Pogoń za duchami" - Tatiana Polakowa - Żeńka, dziennikarka i jej przyjaciółka Anfisa, autorka kryminałów, przyjeżdżają do zamku wybudowanego na wyspie na środku jeziora.  Zaprosił je właściciel posiadłości, który zlecił Żeńce napisanie swojej biografii. Zaczynają jednak ginąc ludzie, a podziemia zamku kryją upiorne tajemnice...3. ,,Jumper" - Steven Gould - Siedemnastoletni  David Rice jest kompletnie zaskoczony, kiedy odkrywa, że potrafi przemieszczać się w przestrzeni. Szybko jednak uczy się kontrolować swój niezwykły talent. I wykorzystywać go: najpierw, żeby zdobyć pieniądze, potem - żeby się zemścić za śmierć najbliższej osoby.

4. ,,Tajna mapa" - Michalea Stackpole - Autor osadził akcję "Tajnej mapy" w świecie, w którym największą siłą jest magia, i snuje opowieść o garstce uprzywilejowanych badaczy oraz o krainach, które nie istniały, dopóki... nie nanieśli ich oni na mapy. Książęcy kartograf Qiro Anturasi dzięki swym nadnaturalnym zdolnościom zdobył wielką władzę i ogromne bogactwa, ale tym razem ceną za nowe odkrycia może być życie jego wnuków, Kelesa i Jorima, którzy właśnie wyruszają w nieznane. To, co zobaczą oni podczas swych wypraw, może zatrząść posadami świata, grozi bowiem powszechną wojną i uwolnieniem niszczycielskiej magii, która wywołała przed wiekami apokaliptyczny kataklizm...

5. ,,Pamiętnik Cathy" - Sean Stewart - Niezwykła książka napisana w formie pamiętnika. Znajduje się w niej wiele odręcznych dopisków, rysunków i bazgrołów, które dodatkowo potęgują wrażenie autentyczności tej tajemniczej opowieści. Cathy brnie w labirynt pozornie niezwiązanych ze sobą zagadek, a wyjaśnienie jednej rodzi kolejne. Historie uzupełniają liczne dodatki: wycinki z gazet, odręczne notatki, ogłoszenia i kartki z notatnika.


Mam nadzieję, że książki okażą się dobre. Może czytałyście któreś z nich? Jeśli tak to podzielcie się ze mną swoją opinią o nich. :* 

14 komentarzy:

 1. Niestety nie przeczytałam żadnej, ale "Pachnidło" zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pachnidło" czytałam w momencie jak był szał na książkę i film i rozczarowało mnie całkowicie. Nie historia, bo wcześniej znałam film. Problem tkwi w samej książce. Opowiadania Suskinda są lepsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym przeczytać "Pachnidło". Chociaż ta "Tajna mapa" też brzmi ciekawie, chociaż o niej wcześniej nie słyszałam. Czekam na recenzje! :)

  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam Jumpera i podobał mi się ,jestem ciekawa czy książka jest lepsza niż film :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Pachnidło" jest intrygujące :) Muszę na nią "zapolować" :D

  http://blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Żadnej z prezentowanych przez Ciebie książek nie miałam, ale bardzo zainteresował mnie opis "Jumper". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pachnidło <3 Pamiętam, ze właśnie o nim mówiłam na maturze ustnej, bardzo, bardzo miło wspominam tę lekturę!

  http://leonzabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przeczytałam żadnej z nich, ale zaciekawiła mnie "Jumper".
  [Mój blog]

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam żadnej z nich ale jestem bardzo ciekawa "Pachnidła" i "Pogoni za duchami" ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety nie czytałam żadnej książki z powyższego stosika, ale życzę satysfakcjonujących lektur i czekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oglądałam Jumper'a i jeśli książka jest tak samo fajna jak film muszę się za nią zabrać :)
  www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam Pachnidło, a Jumper- to widziałam film,ale nie wiedziałam, że był robiony na podstawie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fascynujące jak wakacje przychylają ludzi do czytania książek. Bardzo fajne wyzwanie liczę że się nie poddasz i będę mogła przeczytać podsumowanie. Książek tych nie czytałam ale wiele słyszałam o "Pachnidle" może kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie miałam okazji przeczytać żadnej z nich, ale coś czuję, że sięgnę po „Pogoń za duchami" :D

  Pozdrawiam, Lucy :*
  http://zeglujacmiedzysnami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń