sobota, 18 lipca 2015

Wakacje na wsi nie muszą być nudne!

| |

Witam! Minęło już trochę wakacji, ale pomyślałam, że mimo wszystko wspomnę o tym, iż letnie ferie spędzone na wsi nie muszą być zawsze nudne. Wiem, że nie będą to profesjonalne uwagi, ale jako że jestem stałą bywalczynią wioski, możecie być pewne, że nie będą opowiadać bajek! :) W te wakacje postanowiłam w stu procentach wykorzystać uroki wsi i po części zaprezentuję Wam moje plany na ten czas.


1. Spływy kajakowe i pontonowe. - Kilka lat temu z siostrą i tatą zdecydowaliśmy się na spływ pontonem. Była to niezwykła i niezapomniana przygoda. W tym roku marzy mi się spływ kajakiem. Być może uda mi się to, ale tym razem ze znajomymi. Myślę, że cena za taki spływ nie jest wysoka, a będziemy wspominać to na długo.

2. Nocowanie pod namiotem - Pamiętam, że kiedy byłam mała często nocowałam pod namiotem. Bardzo chciałabym i w te wakacje przygotować taką noc. Najlepiej posiadać kilkuosobowy namiot,  który rozbije się wraz z przyjaciółmi na działce. 

3. Sprawdzenie czy w najbliższym czasie w okolicy odbędą się jakieś imprezy - W mojej okolicy w wakacje często odbywają się festyny. Wiem, że nie wszyscy lubią tego typu imprezy, ale jest to naprawdę świetna okazja do poznania nowych ludzi. W te wakacje muszę obowiązkowo udać się na kilka takich wydarzeń. 

4. Odkrywanie ciekawych miejsc - Chociaż mieszkam w małej miejscowości często odkrywam coraz to ciekawsze miejsca. Kto by się spodziewał, że w mojej okolicy znajduje się dinopark czy zamek królewski? Sama dziwiłam się o ilu niesamowitych miejscach do tej pory nie miałam pojęcia. 

5. Rozpalenie ogniska - Oczywiście trzeba to zrobić w dozwolonym miejscu i zachować ostrożność. Wiem jednak, że chwile spędzone ze znajomymi przy ognisku są wspaniałe. Bardzo brakuje mi tej atmosfery i koniecznie muszę to zorganizować.

6. Jazda na rowerze - Eksplorowanie okolicy rowerem jest niezwykle ciekawe. Uwielbiam to robić i w te wakacje już uczyniłam to wiele razy. Odkrywanie nowych dróg i oglądanie pięknych widoków niezwykle mnie emocjonuje. Często umawiam się na takie wycieczki ze znajomymi, z siostrą, a czasem też i odbywam samotne wyprawy. 

7. Pikniki i grillowanie - Absolutnym obowiązkiem w wakacje jest zrobienie pikniku czy grillowanie. Osobiście uwielbiam grillować, a także urządzać pikniki. Jest to świetny sposób na spędzenie spokojnego ale miłego wieczoru. 


A wy swoje wakacje spędzacie na wsi, czy może zostajecie w mieście? :*

11 komentarzy:

 1. Grillowanie w małych miejscowościach bądź ogniska to sama przyjemność ;)
  A pod namiot to się wybieram, ale na Woodstock !

  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pikniki i grillowanie mnie zawsze bardzo przekonują, lubię sobie posiedzieć na trawce, na kocyku i poczytać książkę, czy pogadać z kimś :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko ile ja bym oddała żeby wybrać się na wakacje na wieś, w takie ciche i spokojne miejsce... marzenie petitkafashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam spędzać wakacje na wsi, chodzić na spacery w różne, nieznane miejsca a wieczorem rozpalać ognisko. Coś świetnego ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wyobrażam sobie życia na wsi. Jestem tak naprawdę zatwardziałym mieszczuchem ;) Lubię szum, chaos, spaliny itp.
  Pod namiotem nie cierpię spać! Dlaczego? Być może dlatego, że uwielbiam mieć przestrzeń, a ciśnięcie się na malutkim materacu w dwie osoby nie w chodzi w grę. Poza tym takie atrakcje jak grill czy ognisko można zorganizować w mieście ;)
  Ale istnieją gusta i guściki, także rozumiem, że lubisz przebywać na wiosce ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spędzałam jeszcze żadnych wakacji czy ferii na wsi, niemniej pomysł z namiotem wydaje się genialny :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z tym, wieś jest super :)

  OdpowiedzUsuń